زرافشان در حاشیه بازدید از نمایشگاه: ساماندهی مقاطع تحصیلی - هنرآموز زرافشان در حاشیه بازدید از نمایشگاه: ساماندهی مقاطع تحصیلی - هنرآموز
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم British|Turkish|Azerbaijani|عربی

زرافشان در حاشیه بازدید از نمایشگاه: ساماندهی مقاطع تحصیلی

پنج‌شنبه 1 مرداد‌ماه سال 1394 ساعت 12:54

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش 40 درصدی بودجه تجهیز هنرستان‌ها کشور گفت: برنامه‌ریزی لازم برای پوشش 48 درصدی حضور دانش‌آموزان در هنرستان‌ها انجام گرفته است.


علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از نمایشگاه آثار شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی هنرجویان وهنرآموزان برگزیده هنرستانهای فنی وحرفه ای سراسرکشور اظهار داشت: در تغییرات فرآیند فعالیت‌های آموزش و پرورش یک دوره به مقطع ابتدایی افزوده شده است.  وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای ساماندهی مقاطع تحصیلی انجام گرفته است، عنوان کرد: ساماندهی فضاهای آموزشی و نیروهای تحصیلی در نظام آموزشی آینده بسیار مهم است.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها و مشکلات سیستم آموزشی در سطح مدارس و استانی مورد بررسی قرار گرفته است، عنوان کرد: باید ساماندهی امکانات با نیازها صورت گیرد.
زرافشان با بیان اینکه در سال تحصیلی آینده یک میلیون و 800 هزار دانش‌آموز به مقطع دوره اول متوسطه افزوده می‌شود، ادامه داد: این تعداد دانش‌آموز نیازمند فضاهای آموزشی جدید و نیروهای آموزشی است و در سال تحصیلی آینده نزدیک به 3 میلیون و 400 هزار دانش‌آموز در مقطع متوسطه تحصیل می‌کنند.
وی با بیان اینکه در سال تحصیلی آینده دوره دوم متوسطه ورودی ندارد، اعلام کرد: فضاها و نیروهای مازاد این دوره ساماندهی می‌شود.
زرافشان با بیان اینکه در سال‌های گذشته توسعه و رشد مدارس موجب ایجاد عدالت آموزشی در کشور شده است، عنوان کرد: میزان پوشش تحصیلی در استان‌ها به 90 درصد رسیده و فاصله استان‌ها در امر آموزش در حال کاهش است.
وی با اشاره به افزایش رقابت استان‌ها در زمینه کنکور عنوان کرد: رقابت‌های مثبت و مفید تاثیر مثبتی در بین دانش‌آموزان دارد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به هدف آموزش و پرورش برای پوشش 48.26 درصدی حضور دانش‌آموزان در هنرستان‌ها اعلام کرد: برای رسیدن به این هدف باید مجموعه‌ای از فعالیت‌ها انجام گیرد.
زرافشان نقش اطلاع‌رسانی را در زمینه افزایش پوشش هنرستان‌ها موثر خواند و افزود: دیدگاه دانش‌آموزان، اولیا و جامعه باید نسبت به رشته‌های هنرستان‌ها تغییر پیدا کند.
وی به توسعه کمی و کیفی هنرستان‌ها در کنار فرهنگ‌سازی تاکید و اظهار کرد: زمینه برای رشد و توسعه هنرستان‌ها باید فراهم شود.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش فضاهای آموزشی در کشور اضافه کرد: توسعه هنرستان‌ها در دستور کار سازمان‌ نوسازی و تجیهز مدارس کشور قرار دارد.
زرافشان از افزایش 40 درصدی بودجه تجهیز هنرستان‌ها یاد و خاطرنشان کرد: طی سال گذشته 360 میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان‌های کشور اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه هنرآموزان هنرستان‌ها در دانشگاه شهید رجایی آموزش‌ها لازم را دریافت می‌کنند، تاکید کرد: این افراد علاوه بر دانش‌ فنی دانش‌های معلمی لازم را دارند.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در استخدام 5 هزار نفری آموزش و پرورش سهمی هم برای جذب هنرآموزان در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: در این استخدام یک هزار و 800 نفر هنرآموز فنی و حرفه‌ای جذب می‌شود.
زرافشان با اشاره به اینکه استقبال از رشته‌های حسابداری و کامپیوتر در بین هنرجویان زیاد است، ادامه داد: در بیشتر زمینه‌های فنی، خدماتی و کشاورزی رشته‌های تحصیلی هنرستانی در نظر گرفته شده است.
وی اعلام کرد: رشته‌های جدید و مطابق با نیاز جامعه نیز به رشته‌های هنرستان‌ها افزوده می‌شود.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش نبود آمایش اشتغال در کشور و استان‌ها را یکی از مشکلات آموزشی در هنرستان‌ها خواند و عنوان کرد: با وجود این آمایش امکان ایجاد رشته‌ها متناسب با شرایط بومی فراهم می‌شود

برچسب‌ها: جشنواره
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر شما
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

مشترک خبرنامه ما شوید

آدرس ایمیل خود را وارد کنید

Delivered by FeedBurner


دو رکعت عشق


دانلود کتاب های الکترونیک فنی
دانلود کتاب های برق فنی
دانلود کتاب های برق کاردانش
دانلود کتاب های الکترونیک فنی
دانلود کتاب های الکترونیک کاردانش


با کلیک بر روی دکمه مقابل هنرآموز را در گوگل محبوب کنید